Bakım - Bakım Sözleşmesi

Merkezi soğutma sistemleri, maliyeti yüksek cihazlar olmalarına rağmen bakım ve onarımlarına gereken önem verilmemektedir. ÇESAİklimlendirme olarak cihazların verimli çalışması ve arızalarının giderilmesi için bakım ve onarım hizmeti vermekteyiz.
Talep doğrultusunda cihazlar,profesyonel ekipmanlarımızla uzman kadromuz tarafından kontrol edilerek, arıza tespiti ve onarımı yapılmaktadır.
BAKIM-BAKIM SÖZLEŞMESİ
Cihazların arıza oluşması durumunda yapılan bakım plansız bakımdır. Yüksek maliyetli ısıtma ve soğutma sistemleri cihazlar, arıza sebebiyle çalışmaz duruma gelebilir, performans kaybı yaşar, havalandırma kalitesi düştüğü için sağlığı tehdit eder.Değişen teknolojik şartlar sebebiyle artık plansız bakım tercih edilmemektedir.
Havalandırma ve soğutma sistemlerinizin performans kaybı yaşamaması, enerji tasarrufu sağlaması, cihazda daha büyük arızalara sebep olmaması ve sağlığı tehdit etmemesi açısından ÇESA İklimlendirme olarak periyodik (koruyucu) bakım yapılmasını önermekteyiz. Ortam soğutmasına ihtiyaç duyulan otel, iş merkezi, plaza, ofis, üniversite, hastane, salon, mağaza ve binalarda periyodik bakım sözleşmesi yaparak cihazların sorumluluğunu alıyoruz ve belirlenen periyotlarda bakım ve kontrollerini yapıyoruz.
Periyodik (koruyucu) Bakım, belirlenen bir zaman diliminde ve belirli aralıklarla yapılan bakımdır. Düzenli olarak cihazlar ve parçalar kontrol edilir. Tespit edilen arızalar ve arıza oluşması muhtemel durumlar düzeltilir, gerekli parçalar değiştirilir veböylece daha büyük arızaların çıkması önlenmiş olur.
   Soğutma sisteminin türüne ve kullanım alanına göre, bakım işlemi ve bakım periyodu değişiklik göstermektedir. Hastane, ilaç deposu, ameliyathane gibi alanlarda, önem arzetmesi sebebiyle aylık bakım uyguladığımız gibi; ofis, mağaza, otel, plaza gibi yaşam alanlarında gerekliliğe göre 3 aylık 4 aylık veya yılda 2 olmak üzere periyodik bakım önermekteyiz.
 
Standart Detaylı Bakımda Uygulanan İşlemler
İç ünite ve dış ünite besleme voltaj ölçümleri
İç ünite ve dış ünite şebeke akım değerlerinin kontrolü
Alçak ve yüksek gaz basınç ölçümleri
İç ünitenin evaperatör hava emiş filtre kontrolü ve anti bakteriyel (kimyasal) ilaçlı temizliği
Üfleme sıcaklık ölçümü
Evaperatör ve kondanser anti bakteriyel (kimyasal) ilaçlı temizliği
Tüm kablo, soket ve klemens bağlantı uçlarının kontrolü
Oda termostat ayarlarının kontrolü
Bakır boru hat ve izole kontrolü
Gaz kaçak kontrolü  
                
     

Antibakteriyel filtre temizliği

Merkezi  soğutma sistemleri

VRF

Klima santrali ve rooftop filtre bakimi

Market dolabi

Salon tipi klima

Soğutma sistemi

Kaset Tipi Klima onarım

VRF onarım

Split klima

Pano tipi klima bakım

Klima tamiri

VRF tamiri

Merkezi soğutma sistemi gaz şarjı

Klima santrali

 

Sitedeki içerik ve görsellerin kopyalanması, yayınlanması, çoğaltılması kesinlikle yasaktır.