Chiller Açılış-Kapanış Bakımları

Chiler soğutma grubu sistemleri, ortam soğutmasına ihtiyaç duyulan plaza, AVM, otel, hastane gibi yaşam alanlarından; atölye ve kobi gibi endüstriyel üretim yapan işletmelerde, makinaların ve ürettikleri ürünlerin soğutulmasına kadar geniş bir alanda kullanılır. Hava soğutmalı ve su soğutmalı olarak ikiye ayrılır. Hava soğutmalı chiller, soğutucu akışkan gazın evaporatör ve komprosörden gelen enerjiyi bataryalar üzerinden ortama vermesiyle soğutma sağlar. Su soğutmalı chiller ise akarsu, deniz, soğutma kulesi, veya su hatı gibi sürekli su kaynağının bulunduğu alanlarda kondanser devresindeki sıcak gazı su ile soğutur. Endüstriyel chiller cihazlarla gıda, boya, plastik, ayakkabı, ilaç, matbaa, demir döküm, tekstil, kozmetik, kimya sanayi gibi endüstriyel üretim yapan işletmelerde, üretim cihazlarının ve kalıp işlerinin soğutulması amaçlanmaktadır.
Üretim sanayinde kullanılan soğutma sistemi Chıller, sanayi cihazlarının mekanik ve kalıp kısımlarında soğutma yaparak,cihazların verimli çalışmasını sağlar ve üretilen malın kalitesini artırır. Verimli çalışma ilkesi gereği, üretimin durmaması için cihazların aksamadan çalışmalıdır. Sürtünme ve sirkülasyon kaynaklı ısınmanın önüne geçmek için kullanılan Chıller soğutma sisteminin arızası, üretimde aksamaya ve ürün kalitesinde düşmeye neden olur.
 
Chiller Soğutma Grubu açılış ve kapanış bakımları, kondanser tamiri, evaporatör tamiri, koruyucu kimyasal uygulaması ve bütün arızalarda profesyonel ekipmanlarımız ve uzman kadromuzla servis hizmeti vermekteyiz.
 
ÇESA Endüstriyel Soğutma ve İklimlendirme olarak, bütün markalarda Chıller bakım, onarım hizmeti vermekteyiz.
 
   
                                                    Donma ve Korozyon Önleyici Kimyasal Uygulaması                                                     
 
 
 
 
Sitedeki içerik ve görsellerin kopyalanması, yayınlanması, çoğaltılması kesinlikle yasaktır.