Profesyonel Chiller servisi

Chiler soğutma grubu sistemleri, ortam soğutmasına ihtiyaç duyulan plaza, AVM, otel, hastahane gibi yaşam alanlarından; atölye ve kobi gibi endüstriyel üretim yapan işletmelerde, makinaların ve ürettikleri ürünlerin soğutulmasına kadar geniş bir alanda kullanılır. Hava soğutmalı ve su soğutmalı olarak ikiye ayrılır. Hava soğutmalı chiller, soğutucu akışkan gazın evaporatör ve komprosörden gelen enerjiyi bataryalar üzerinden ortama vermesiyle soğutma sağlar. Su soğutmalı chiller ise akarsu, deniz, soğutma kulesi, veya su hatı gibi sürekli su kaynağının bulunduğu alanlarda kondanser devresindeki sıcak gazı su ile soğutur. Endüstriyel chiller cihazlarla gıda, boya, plastik, ayakkabı, ilaç, matbaa, demir döküm, tekstil, kozmetik, kimya sanayi gibi endüstriyel üretim yapan işletmelerde, üretim cihazlarının ve kalıp işlerinin soğutulması amaçlanmaktadır.
Üretim sanayinde kullanılan soğutma sistemi Chıller, sanayi cihazlarının mekanik ve kalıp kısımlarında soğutma yaparak,cihazların verimli çalışmasını sağlar ve üretilen malın kalitesini artırır. Verimli çalışma ilkesi gereği, üretimin durmaması için cihazların aksamadan çalışmalıdır. Sürtünme ve sirkülasyon kaynaklı ısınmanın önüne geçmek için kullanılan Chıller soğutma sisteminin arızası, üretimde aksamaya ve ürün kalitesinde düşmeye neden olur. Chıller soğutma cihazlarının bakımlarına ÇESA Endüstriyel Soğutma ve İklimlendirme olarak, bütün markalarda Chıller bakım ve onarım hizmeti vermekteyiz.
Talep doğrultusunda cihazlar, profesyonel ekipmanlarımızla uzman kadromuz tarafından kontrol edilerek, arıza tespiti ve onarımı yapılmaktadır.
Havalandırma ve soğutma sistemlerinizin performans kaybı yaşamaması, enerji tasarrufu sağlaması, cihazda daha büyük arızalara sebep olmaması ve sağlığı tehdit etmemesi açısından ÇESA İklimlendirme olarak periyodik (koruyucu) bakım önermekteyiz. Ortam soğutmasına ihtiyaç duyulan otel, iş merkezi, plaza, ofis, üniversite, hastane, salon, mağaza ve binalarda periyodik bakım sözleşmesi yaparak cihazların sorumluluğunu alıyoruz ve belirlenen periyotlarda bakım ve kontrollerini yapıyoruz.
    Periyodik (koruyucu) Bakım, belirlenen bir zaman diliminde ve belirli aralıklarla yapılan bakımdır. Düzenli olarak cihazlar ve parçalar kontrol edilir. Tespit edilen arızalar ve arıza oluşması muhtemel durumlar düzeltilir, gerekli parçalar değiştirilir ve böylece daha büyük arızaların çıkması önlenmiş olur.
Soğutma sisteminin türüne ve kullanım alanına göre, bakım işlemi ve bakım periyodu değişiklik göstermektedir. Hastane, ilaç deposu, ameliyathane gibi alanlarda, önem arzetmesi sebebiyle aylık bakım uyguladığımız gibi; ofis, mağaza, otel, plaza gibi yaşam alanlarında gerekliliğe göre 3 aylık 4 aylık veya yılda 2 olmak üzere periyodik bakım önermekteyiz.
•Chıller Servis Bakım Onarım Merkezi Soğutma Sistemleri Servis Bakım Onarım
Soğuk Hava Deposu Market Dolabı Servis Onarım
VRF servis bakım onarım
Klima santralleri Servis Bakım Onarım
Fancoil Servis Bakım Onarım
Rooftop Servis Bakım Onarım
Isı pompası Servis Bakım Onarım
Hava Perdesi Servis Bakım Onarım
Hassas klima Servis Bakım Onarım
Hijyenik Klima Servis Bakım Onarım 
Yer tavan tipi klima Servis Bakım Onarım
Multi klima Servis Bakım Onarım
Kanallı tip klima Servis Bakım onarım
Kaset tipi klima Servis Bakım Onarım
Salon tipi klima Servis Bakım Onarım
Split (duvar tipi) klima Servis Bakım Onarım
Medikal soğutma ihtiyacı olan Hastane Ameliyathane, İlaç Deposu
Soğutma sistemlerine bağımlı olarak üretim yapan işletmeler
Fabrikalar
Ortam soğutmasına ihtiyaç duyulan AVM İş Merkezi Plaza Otel Üniversite Restaurant Salon Mağaza
Gıda sektöründe hizmet veren İşletmeler Soğuk Hava Deposu Soğuk Oda ve Market Dolapları
Sitedeki içerik ve görsellerin kopyalanması, yayınlanması, çoğaltılması kesinlikle yasaktır.