BATI SİTESİ MAHALLESİ 2310 SK. NO: 49 GERSAN SANAYİ SİTESİ YENİMAHALLE/ANKARA

FANCOİL TEKNİK SERVİSİ

Sulu sistem olan Fancoil, bir merkezde hazırlanan soğuk veya sıcak suyun bina içerisinde, Fancoıl cihazlarına dağıtılmasıyla ortamın ısıtılıp veya soğutulması şeklinde çalışır. Sıcak su bir kazan, soğuk su ise chiller soğutma grubu kullanılarak temin edilir. Fancoil sistemleri odadan emilen havanın, fan ve senpantin yardımıyla sıcak veya soğuk su sayesinde ısıtılarak veya soğutularak tekrar odaya üflemesidir. Senpantin içinden soğuk su geçiyorsa soğuk, sıcak su geçiyorsa sıcak üfleme yapar. Dönüş borularıyla su, merkeze döner tekrar ısıtma veya soğutma yaptırılır.

Fancoil iki borulu veya dört borulu olmak üzere ikiye ayrılır. Tek senpantin varsa sistem iki borulu Fancoil sistemidir. Sistemde bir dağıtma bir toplama borusu olan iki borulu Fancoil’de ya sıcak veya soğuk su dolaştırılır. İki borulu Fancoil sistemlerinde ya sıcak su ya da soğuk su sisteme verildiği için bütün yapıda aynı anda ısıtma veya soğutma sağlanır. Sistemin mevsim geçişlerinde soğutmadan ısıtmaya dönmesi için, işlem yapılması gerekir. İki borulu Fancoil, sistemde sadece soğutma veya ısıtma sağladığı için, bir odada ısıtma diğer odada soğutma gerektirebilen ara mevsimlerde konfor düşer.

Fancoil içerisinde ısıtma ve soğutma için ayrı kullanılan iki senpantin varsa, dört borulu sistem kullanılıyor demektir. Birinde sıcak su diğerinde soğuk suyun bağımsız olarak dolaştığı dört borulu sistem Fancoil, aynı anda ısıtma ve soğuma yapabilmesi sebebiyle; aynı yapı içerisinde farklı odalarda farklı sıcaklık imkanı sağlar. Geçiş mevsimlerinde, ayrı ısıtma istenen ve bağımsız olarak kullanılan yapılarda, yüksek konfor sunar. Ayrıca yine geçiş mevsimlerinde Chanceover denilen ısıtmadan soğutmaya geçiş işlemine gerek kalmaz.

AVM, mağaza, hastane, otel, iş merkezi, ofis ve çok katlı bağımsız bölmeleri olan binalara göre tasarlanmış Fancoil üniteleri; cam önü, tavan altı veya asma tavan içerisine yerleştirilir. Yer tipi fancoil, tavan tipi fancoil, kaset tipi fancoil, gizli tavan tipi fancoil seçenekleri vardır.

Cihazlarda arıza oluşması durumunda yapılan bakım plansız bakımdır. Yüksek maliyetli ısıtma ve soğutma sistemleri, arıza sebebiyle çalışmaz duruma gelebilir, performans kaybı yaşar, havalandırma kalitesi düştüğü için sağlığı tehdit eder ve enerji sarfiyatına sebep olur. Periyodik (koruyucu) bakım, belirlenen bir zaman diliminde ve belirli aralıklarla yapılan bakımdır. Düzenli olarak cihazlar ve parçalar kontrol edilir, tespit edilen arızalar ve arıza oluşması muhtemel durumlar düzeltilir, gerekli parçalar değiştirilir ve böylece daha büyük arızaların çıkması önlenmiş olur.

Çesa Endüstriyel Soğutma ve Isıtma Sistemleri olarak, resmi kurum, özel sektör ve bireysel müşterilerimizden gelen talep doğrultusunda; ücretsiz keşif, arıza tespiti ve tamiri, anlık bakım, periyodik bakım, planlı bakım, bakım sözleşmesi hizmeti vermekteyiz.

Çesa Endüstriyel Soğutma ve Isıtma Sistemleri olarak, Fancoil arıza ve bakımlarında Türkiye genelinde 7/24 tüm müşterilerimizin hizmetindeyiz.

  • Kaset tipi fancoil teknik servisi
  • Kanal tipi fancoil teknik servisi
  • Yer tipi fancoil teknik servisi
  • Fancoil motoru satışı, tamiri ve değişimi
  • Fancoil batarya satışı, tamiri ve değişimi
  • Fancoil fan kanat-pervane satışı, balans kontrolü ve değişimi
  • Fancoil iki yollu motorlu vana satışı ve değişimi
  • Fancoil oda tipi termostat-kumanda tamiri ve değişimi
  • Fancoil filtre satışı, temizliği ve değişimi
  • Elektriksel ve mekanik fancoil tamiri, bakımı ve bakım sözleşmesi

0534 782 52 62